Perşembe , 5 Aralık 2019
Home » Haber » ‘Yürüyüş Edirne’ye kadar uzatılırsa dahil oluruz’

‘Yürüyüş Edirne’ye kadar uzatılırsa dahil oluruz’

HDP’li Meclis Başkanvekili Pervin Buldan, Adalet Yürüyüşü’ne Kandıra’da manevi bir karşılama yapacaklarını söyleyerek, “Yürüyüş Edirne’ye kadar uzatılırsa bizler de adalet arayışlarının samimiyetine inanarak dâhil oluruz” dedi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul İl Örgütü, il binasında bayramlaşma etkinliği düzenledi. Bayramlaşmaya, HDP’li TBMM Başkanvekili Pervin Buldan ile İstanbul Milletvekili Garo Paylan, parti yöneticileri ve çok sayıda yurttaş katıldı.

‘BAYRAMI BAYRAM TADINDA KUTLAYAMIYORUZ’

Bayram programında konuşan Pervin Buldan, bayramın herkes için iyi geçmesi temennisinde bulundu. Yaşanılanlar yüzünden kültürel bir miras olan bayramın da eskisi gibi kutlanamadığını söyleyen Buldan, “Bayramları bayram tadında kutlayamıyoruz. Maalesef bu kadar baskının yaşandığı, tutuklamaların, açlık grevlerinin yaşandığı, hak ihlallerinin tavan yaptığı bu günlerde bir bayram tadı bulamıyoruz” dedi.

‘KANDIRA’DA MANEVİ BİR KARŞILAMA YAPACAĞIZ’

Ancak mücadele ve dayanışmayla bayramların yaşanacağını ifade eden Buldan, Adalet Yürüyüşü’ne değinerek, “Adalet herkes için istenirse adalet olur. Sadece kendilerine yapılan haksızlıklar için adalet aramak yanlıştır. Bizler yürüyen yurttaşlarımız Kandıra’ya ulaştıklarında manevi bir karşılama yapacağız. Fakat yürüyüş Edirne’ye kadar uzatılırsa bizler de adalet arayışlarının samimiyetine inanarak dahil oluruz” dedi.

 

About Ebru Özdemir

Ebru Özdemir

Check Also

ŞİMDİ UMUTLARIMI BİRİKTİRDİĞİM YERDESİN HAMBURG…

Sevgili günlük Sen bilmezsin, Hamburg’dan G-20 zirvesi diye bir zırvalık geldi geçti. Zirve öncesi tüm …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir