Pazartesi , 24 Şubat 2020
Home » Haber » WikiLeaks, Obama’nın kişisel e-postalarını yayınladı

WikiLeaks, Obama’nın kişisel e-postalarını yayınladı

WikiLeaks, ABD Başkanı Barack Obama’nın kişisel e-posta yazışmalarını yayınladı. Beyaz Saray bilgisayarlarına sızılmasıyla ele geçirilmeye bu e-postalar Demokrat başkan adayı Hillary Clinton’ın kampanya müdürü John Podesta’nın e-postaları arasından çıktı.
wikileaks

WikiLeaks, Demokratların başkan adayı Hillary Clinton’ın kampanya müdürü John Podesta’nın e-posta yazışmalarının yeni bir bölümünü yayımladı. Bu e-postalardan bazıları, Obama tarafından başkan olmadan kullanıldığı düşünülen bobama@ameritech.com şeklinde bir e-posta adresine gönderilmiş.

Bu e-postalardan birinde, o dönem Obama’nın ekibini yöneten Podesta, “Bugün seni rahatsız etmek istemiyorum ama aşağıdaki not 15 Kasım’daki G20 zirvesi için gelme ihtimali olan davetiyeyle ilgili” diye yazıyor.

BANKA YÖNETİCİSİNDEN TORPİL İSTEĞİ

WikiLeaks’in yayınladığı ve Obama’nın göndereni ya da alıcısı olduğu e-postaların hepsi 2008’in ekim ya da kasım ayına ait. Sözgelimi Obama’ya dönemin Citibank yöneticilerinden Michael Froman tarafından gönderilen bir e-postada da yeni hükümette yer verilebilecek bazı isimlerden bahsediliyor. Bu, ekim ayının başından beri Clinton’ın bir dizi e-posta yazışmasını yayınlayan WikiLeaks’in Obama’nın e-postalarını ilk yayınlayışı. WikiLeaks, Clinton’ın başkanlık kampanyası stratejisinin nasıl şekillendiğini ortaya koyan bir dizi e-postasını yayınlamıştı.  (sputniknews)

About Editör .

Editör .

Check Also

Murathan Mungan Osman Kavala için yazdı: Zulmün hükmü şimdiki zamana geçer, resmî tarihin ömrü dünyanın her yerinde kısadır

Dostları, 704 gündür tutuklu olan Osman Kavala‘ya 62’nci yaşı için lise ve üniversite döneminden arkadaşlarının, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir