Pazartesi , 21 Ekim 2019
Home » Haber » Theater Sahne Hamburg „Derwisch Erzählt“ ile Merhaba diyecek

Theater Sahne Hamburg „Derwisch Erzählt“ ile Merhaba diyecek

Hamburg‘da Mayıs 2018 de kurulan Theater Sahne Hamburg, yedi yıl önce Avusturya‘nın Viyana şehrinde Theater Sahne Wien olarak hayat bulan ve bugüne kadar sahnelenen bir çok oyunu seyirciye başarıyla ulaştıran Theater Sahne’nin bir uzantısı olarak kurulmuştur. Ve paylaşım, ortaklaşa üretim prensipleri ile çalışmalarını planlayarak, sanatın olmazsa olmaz kendi dinamiklerini de gözeterek çalışmalarına başlamıştır.

Theater Sahne, kuruluş tarihinden beri tiyatronun deneysel yönüne ağırlık vererek Tiyatro Atölyesi‘ projesi ile eğitim vermektedir. Bu atölye çalışmalarının Hamburg‘da da ön planda tutulması amaçlanmaktadır. Atölye katılımcılarının yapılacak çalışmalarla; yaratıcılık ve estetik gelişimi, eleştirel düşünme, birlikte çalışma yeteneklerinin desteklenmesi ve bununla birlikte öz güven, teşvik ve karar verme becerilerinin geliştirilmesi temel hedeftir.

Theater Sahne kurucularının Türkiye‘li göçmen kimlikleri, bir üçüncü ülkenin sanat ve kültürü ile yoğrulmuş bakış açıları, Theater Sahne Hamburg ve Viyana kardeşliği, iki şehir ve iki ülke arasında yıllardan beri süre gelen kültür bağına başka bir perspektif katmaktadır.

Bu kapsamda, Theater Sahne Wien atölye eğitmenlerinden olan Aret Aleksanyan‘ı Orient-Kaberett „Derwisch Erzählt“ ile 8 – 9 Aralık 2018 tarihlerinde Theater Sahne Hamburg‘un davetlisi olarak seyirciyle buluşturmanın ve keyifli bir anlatımla Hamburg‘lu tiyatroseverlere „Merhaba“ demenin heyecanı içerisinde.

 

“DERWISCH ERZÄHLT“ –

08.12.2018 saat 20:00

09.12.2010 saat 15:00

Amanda Str. 58  – 20357 Hamburg – Mut! Theater

 

Kontak:

theatersahne-hamburg@hotmail.com

About Editör .

Editör .

Check Also

Kassel Bölge Valisi Walter Lübcke’nin katili ırkçı terörist yakalandı

Almanya’da Federal Başsavcılık, Kassel Bölge Valisi Walter Lübcke’nin, aşırı sağcı Stephen E. tarafından öldürüldüğünü açıkladı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir