Cumartesi , 20 Ekim 2018
Home » Haber » Skandal: Alman Milli Marşı Yerine Nazi Marşını Çaldılar +Video

Skandal: Alman Milli Marşı Yerine Nazi Marşını Çaldılar +Video

FED Cup’ta Alman faşist diktatör Adolf Hitler ile özdeşleşen “Deutschland, Deutschland uber alles” şarkısının Almanya Milli Marşı yerine çalınması ortalığı karıştırdı.

ABD’de devam eden FED Cup’ta, “Almanya Milli Takımı”nın maçından önce milli marş yerine, faşist diktatör Adolf Hitler ile özdeşleşen ve “Almanya dünyadaki her şeyin üzerinde” anlamında gelen “Deutschland, Deutschland uber alles” isimli marş çalındı.

Sözcü’de yer alan habere göre, Alman tenisçi Andrea Petkovic, olay karşısında dehşete kapıldığını belirtirken “Bu hayatım boyunca yaşadığım en korkunç deneyimdi. 2017 yılında ABD’de böyle bir olayın yaşanabildiğine inanamıyorum. Bu utanç verici” dedi.

Şarkının tepki çekmesi üzerine ABD Tenis Birliği (The USTA), hem Almanya Milli Takımı’ndan hem de marşı dinlemek zorunda kalan tüm seyircilerden özür dilemek zorunda kaldı.

The USTA, yaptığı yazılı açıklamada “Bu kasten yapılmış bir hareket değildir. Alman Milli Takımı’na yapılan saygısızlık bir sonraki maçta düzeltilecek ve doğru milli marş çalınacaktır” ifadelerini kullanarak gönül almaya çalıştı.

( sol.org )

About Ebru Özdemir

Ebru Özdemir

Check Also

ŞİMDİ UMUTLARIMI BİRİKTİRDİĞİM YERDESİN HAMBURG…

Sevgili günlük Sen bilmezsin, Hamburg’dan G-20 zirvesi diye bir zırvalık geldi geçti. Zirve öncesi tüm …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir