Home » Haber » Sınırdışı edilen gazeteciden Erdoğan’a: Sayenizde diktatörlüğü anlatıyorum

Sınırdışı edilen gazeteciden Erdoğan’a: Sayenizde diktatörlüğü anlatıyorum

Gaziantep’te ‘gerekçesiz’ üç gün gözaltında tutulduktan sonra sınırdışı edilen Fransız gazeteci Olivier Bertrand, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a hitaben bir mektup kaleme aldı.

olivier-bertand

Fotoğraf: DHA

Bertrand geçtiğimiz hafta Gaziantep’te‘gerekçesiz’ şekilde gözaltına alınmış, Bertrand’ın ‘FETÖ/PDY’ soruşturmaları kapsamında hakkında işlem yapılan kişiler lehine haberler yaptığı öne sürülmüştü.

Fransız gazeteci gözaltına alındıktan bir gün sonra sınır dışı edilmiş ve Fransa’ya gönderilmişti.

Facebook hesabı üzerinden yayınladığı mektuptaBertrand, Erdoğan’a kendi reklamını yaptığı için teşekkür ederken, “Döndüğümden beri, her çıktığım TV veya radyo programında, her röportajda Türkiye’deki endişe verici dönüşüm, işkence ve demokrasi görüntüsü arkasında oluşan diktatörlüğü tasvir eden diktokrasi hakkında konuşma fırsatı yakaladım” diye konuştu.

Fransız gazeteci, gazetesi Les Jours’un her geçen gün yeni aboneler kazandığını da vurguladı: “Sayenizde, Türkiye hakkındaki çalışmalarımıza daha fazla asılacağız. Yarın, polislerinizle beraber geçirdiğim o üç günü yazarak işe başlıyoruz.”  ( Diken)

About Editör .

Editör .

Check Also

Kassel Bölge Valisi Walter Lübcke’nin katili ırkçı terörist yakalandı

Almanya’da Federal Başsavcılık, Kassel Bölge Valisi Walter Lübcke’nin, aşırı sağcı Stephen E. tarafından öldürüldüğünü açıkladı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir