Pazar , 17 Aralık 2017
Home » Haber » Sınırdışı edilen gazeteciden Erdoğan’a: Sayenizde diktatörlüğü anlatıyorum

Sınırdışı edilen gazeteciden Erdoğan’a: Sayenizde diktatörlüğü anlatıyorum

Gaziantep’te ‘gerekçesiz’ üç gün gözaltında tutulduktan sonra sınırdışı edilen Fransız gazeteci Olivier Bertrand, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a hitaben bir mektup kaleme aldı.

olivier-bertand

Fotoğraf: DHA

Bertrand geçtiğimiz hafta Gaziantep’te‘gerekçesiz’ şekilde gözaltına alınmış, Bertrand’ın ‘FETÖ/PDY’ soruşturmaları kapsamında hakkında işlem yapılan kişiler lehine haberler yaptığı öne sürülmüştü.

Fransız gazeteci gözaltına alındıktan bir gün sonra sınır dışı edilmiş ve Fransa’ya gönderilmişti.

Facebook hesabı üzerinden yayınladığı mektuptaBertrand, Erdoğan’a kendi reklamını yaptığı için teşekkür ederken, “Döndüğümden beri, her çıktığım TV veya radyo programında, her röportajda Türkiye’deki endişe verici dönüşüm, işkence ve demokrasi görüntüsü arkasında oluşan diktatörlüğü tasvir eden diktokrasi hakkında konuşma fırsatı yakaladım” diye konuştu.

Fransız gazeteci, gazetesi Les Jours’un her geçen gün yeni aboneler kazandığını da vurguladı: “Sayenizde, Türkiye hakkındaki çalışmalarımıza daha fazla asılacağız. Yarın, polislerinizle beraber geçirdiğim o üç günü yazarak işe başlıyoruz.”  ( Diken)

About Editör .

Editör .

Check Also

Reza Zarrab hâkim karşısında: Zafer Çağlayan’a 45-50 milyon Euro, 7 milyon dolar ve 2,4 milyon TL rüşvet verdim

“Egemen Bağış’tan yardım aldım!” ABD’nin İran’a yönelik ambargosunu deldiği iddiasıyla tutuklanan Türkiye ve İran vatandaşı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir