Çarşamba , 21 Ağustos 2019
Home » Arşiv » Nilgün Ateş, Hamburg CDU, YK üyeliğinden istifa etti.

Nilgün Ateş, Hamburg CDU, YK üyeliğinden istifa etti.

Hamburg CDU yönetim kurulu üyesi Nilgün Ateş, yaptığı basın açıklaması ile CDU Hamburg Eyalet teşkilatı yönetim kurulu üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı.

Yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi;

”Hamburg CDU daki Yönetim Kurulu Üyeliğime, Partimin Uyum Sözcülük Görevime ve Alman Türk Forumu Başkanlık vazifeme kendi isteğimle çekilme talebinde bulunmuş durumundayım. Gerek Yerel, gerekse Federal düzeyde yapmış olduğum uyum politikası, AB sürecinde Türkiye ile Almanya arasındaki köprü vazifemle, son olarak ça lışmalarımı ve desteğim esirgemediğim Dini Sözleşmeler gibi birçok çalışmalarımla barış ve güvenlik duygusunu ön planda tutarak, adaletli davranışı daimi destekledim. Hem Hamburgdaki vatandaşlarımız için hem de AB Proje Desteği kapsamında sağladığım Teknik Destekler ile başlıca hedeflerim hizmet vermekle birlikte, vatandaşlarımızı aydınlatmak, çocuklarımızın eğitiminin desteklenmesini sağlamak ve herkesi ötekileştirmeden kültürel, sosyal ve ekonomik yaşama katılmalarını teşvik etmek için siyasi çalışmalarıma 7 yıldır devam ettim. Gerek Hamburg CDU Uyum Ağımızın gerekse Alman Türk Forumumuzun içinde bulunan yabancı kökenli arkadaşlarımızın yaptığımız çalışmaların devamını ve ötesini getireceklerinden emin olmakla birlikte hem yerel seçimde hem g enel seçimlerde uyum politikası başarılarımızın devamını getirmelerini temenni ediyorum.Ayrıca değerli vatandaşlarımıza, kurum, kuruluş, STK ve sizler değerli Basın Mensubu Arkadaşlarımıza da ayrı ayrı tüm destekleriniz için teşekkür ediyorum.”

About Mustafa Akpolat

Mustafa Akpolat

Check Also

NSU-Watch: Mahkeme kararı Neonazilere çıkarılmış davettir

Münih’teki NSU dava sürecini yakından takip eden ve tutanaklarla belgeleyen NSU-Watch örgütü mahkemeye ağır suçlamalar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir