Salı , 19 Mart 2019
Home » Haber » MEB’de 15 Bin 200 Personel Açığa Alındı

MEB’de 15 Bin 200 Personel Açığa Alındı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), darbe girişimi nedeniyle 15.200 kamu personelinin açığa alındığını ve bu kişiler hakkında soruşturma başlatıldığını belirtti.

eğitim-m_b_

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), darbe girişimi nedeniyle 15.200 kamu personelinin açığa alındığını ve bu kişiler hakkında soruşturma başlatıldığını belirtti.

2015 verilerine göre, MEB’de toplam 929 bin 921 personel bulunuyor.

“Millî Eğitim Bakanlığı olarak bu yapıya ait tüm özel eğitim kurumları ve okullar ile barınma merkezlerinin yanı sıra, Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatında görev yapan FETÖ örgütüyle irtibatlı kamu personeline yönelik olarak kapsamlı bir çalışma yürütülmektedir. Bugün itibarıyla, Bakanlığımızın merkez ve taşra teşkilatında görev yapan 15.200 kamu personeli açığa alınmış, bu kişiler hakkında soruşturma başlatılmıştır.”

Kanuna göre, açığa alınan personeller soruşturma tamamlanıncaya kadar maaşlarının üçte ikisini alıyorlar.

İçişleri Bakanlığı, merkez ve taşra teşkilatlarında da dün görevli toplam 8 bin 777 personelin görevinden uzaklaştırılmıştı. Ayrıca Başbakanlık’ta 257 personel görevden uzaklaştırıldı ve kimliklerine el konuldu. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın merkez, taşra ve yurt dışı teşkilatında da darbe girişimiyle ilgili her kademede görevli personelden 492 kişi görevlerinden uzaklaştırıldı.(NV)

About Mustafa Akpolat

Mustafa Akpolat

Check Also

NSU-Watch: Mahkeme kararı Neonazilere çıkarılmış davettir

Münih’teki NSU dava sürecini yakından takip eden ve tutanaklarla belgeleyen NSU-Watch örgütü mahkemeye ağır suçlamalar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir