Çarşamba , 13 Kasım 2019
Home » Haber » Kobani dayanışmasına Suruç’ta ‘canlı bomba’lı katliam

Kobani dayanışmasına Suruç’ta ‘canlı bomba’lı katliam

Kobanê’nin yeniden inşa çalışmalarına katılmak üzere dün İstanbul’dan çıkıp Kobanê sınırında yer alan Urfa’nın Suruç ilçesine giden Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) üyesi 300 gencin konakladığı ilçede bulunan Amara Kültür Merkezi bahçesinde meydana gelen patlama katliama yol açtı.

katliam

Gençlerin bugün Kobani’ye geçmen önce yapacakları açıklama öncesi toplandıkları kültür merkezi bahçesinde yaşanan şiddetli patlama sonrası 50’den fazla kişinin yaşamını yitirdiği ve onlarca kişinin ise saldırıda yaralandığı ifade edildi.

Patlama sonucu kültür merkezinin bahçesi kan gölüne dönerken, yaşamını yitirenlere ait ceset parçaları etrafa saçıldı.Olay sonrası merkezde can pazarı yaşanırken, olay yerine sevk edilen sınırlı sayıdaki ambulans ile yaralılar hastanelere taşınmaya başlandı.Yaşamını yitirenlerin cenazelerinin ise hala kültür merkezi bahçesinde yerlerde durduğu bildiriliyor.


DBP’DEN ‘CANLI BOMBA’ AÇIKLAMASI

Yaşanan olayla ilgili konuşlan DBP Urfa il Eşbaşkanı İsmail Kaplan, bombanın canlı bomba saldırısı sonucu yaşandığı iddiasında bulundu.

Ellerine ulaşan bilgilere göre 50’den fazla kişinin yaşamını yitirdiğini de paylaşan Kaplan, onlarca kişinin ise saldırıda yaralandığını ifade etti.

Katliam ömcesi

Katliamdan  hemen önce çekilen bir kare fotoğraf sosyal medyada paylaşıldı


BİR GÜN ÖNCE GENÇLERİ HEDEF GÖSTERDİ 

El Nusra’ya yakınlığıyla bilinen Miraç Karaaslan isimli hesaptan gençlerin bir gün önceden hedef gösterildiği görülüyor. İslamcı sitelerde yazar olarak görülen şahıs giden gençleri hedef gösteren mesajlar attı. Şahsın Suriye’de savaşırken çekilmiş fotoğrafları da dikkat çekiyor.

 

About Mustafa Akpolat

Mustafa Akpolat

Check Also

NSU-Watch: Mahkeme kararı Neonazilere çıkarılmış davettir

Münih’teki NSU dava sürecini yakından takip eden ve tutanaklarla belgeleyen NSU-Watch örgütü mahkemeye ağır suçlamalar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir