Perşembe , 14 Kasım 2019
Home » Arşiv » İstanbul’da öldürülen Şafak, Bahtiyar ve Elif için yürüyüş düzenlendi

İstanbul’da öldürülen Şafak, Bahtiyar ve Elif için yürüyüş düzenlendi

Gezi eylemleri sırasında polisin sıktığı gaz fişeği sonucu başından vurularak yaşamını kaybeden Berkin Elvan’ın katillerinin açıklanması isteğiyle, Çağlayan Adliyesi’nde yaşanan Rehine eyleminde yaşamını yitirenler anıldı.

Mustafa Akpolat

Almanya‘nın Hamburg şehrinde Halk Cephesi öncülüğünde düzenlenen protesto yürüyüşüne, Almanya Türkiyeli İşçiler Federasyonu (ATİF) ve Birleşik Haziran Hareketi (BHH) aktivistleri destek verdi.


Berkin Elvan‘ın katilleri kamuoyuna açıklansın talebi ile 31 Mart günü Çağlayan Adliyesi’nde yaşanan Rehine olayında polis kurşunlari sonucu öldürülen Bahtiyar Doğruyol, Şafak Yayla ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü önünde öldürülen Elif Sultan Kalsen anıldı.

İstanbul'da öldürülen Şafak, Bahtiyar ve Elif için yürüyüş düzenlendi
Göçmen kökenli nüfus ile Alman antifaşistlerinin yoğun olarak yaşadıkları Sternschanze tren istasyonu önünde toplanan göstericiler,  “Anaların öfkesi katilleri boğacak”, Devrim şehitleri ölümsüzdür” , Bahtiyar, Şafak ve Elif ölümsüzdür” Katil devlet hesap verecek ” şeklinde solaganlar haykırdılar. Almanca ve türkçe taşınan döviz ve pankartlar eşliğinde Schanzen sokağından,  Schulterblatt sokağındaki Rote Flora Kültür Merkezi önüne kadar devam eden gösteride, az sayıda polisin güvenlik önlemi alması dikkat çekti.

About Mustafa Akpolat

Mustafa Akpolat

Check Also

NSU-Watch: Mahkeme kararı Neonazilere çıkarılmış davettir

Münih’teki NSU dava sürecini yakından takip eden ve tutanaklarla belgeleyen NSU-Watch örgütü mahkemeye ağır suçlamalar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir