Pazartesi , 16 Eylül 2019
Home » Haber » IŞİD’in cinsel şiddetine maruz kalmış kadınlara Hamburg’da psikolojik tedavi talebi

IŞİD’in cinsel şiddetine maruz kalmış kadınlara Hamburg’da psikolojik tedavi talebi

Sol Parti’den ayrılan ve  bugün  SPD’ye geçen Altona ilçe meclis üyesi Aysel  Özkan tarafından  verilen dilekçe, 54 üyeli mecliste 52 oyla kabul edildi.

kadınlar

Haber Merkezi

İlk kez Almanya’nın Baden Württemberg eyaletinde uygulamaya sokulan, terör örgütü IŞİD’in şiddetine maruz klamış kadın ve çocukların psikolojik tedavisinin sağlanması, Hamburg’un Altona ilçe Meclisi’nde kabul edildi.Altona’da  iki dönemdir belediye  meclis üyesi olan, Kültür ve Eğitim Komisyonu yardımcı başkanı olarak görev yapan yazar Aysel Özkan’ın, meclise sunduğu dilekçenin 54 vekilden, 52’sinin oylarıyla kabul edildiği aktarıldı.

KARARI HAMBURG SENATOSU VERECEK
DSC_1237
Aysel Özkan
Eyalet Parlamentosu onaylarsa, ‘İslam Devleti’ adlı IŞİD terör örgütünün cinsel şiddetine maruz kalmış, seks kölesi olarak ağır travmalar yaşamış ezidi, hıristiyan ve keldani kadınlar ile çocukların Hamburg’da psikolojik tedavi görmesi için herhangi bir yasal engelin olmadığı açıklandı.
İLÇE MECLİSİ’NDE TÜM PARTİLER DESTEK VERDİ
 Aysel Özkan’ın sunduğu dilekçenin tüm partiler tarafindan Altona İlçe Meclisi’nde kabul edilmesine rağmen, (AfD 2 oyla çekimser) nihai kararın Hamburg Eyalet Parlamentosu’ndan çıkacağı aktarıldı

About Mustafa Akpolat

Mustafa Akpolat

Check Also

NSU-Watch: Mahkeme kararı Neonazilere çıkarılmış davettir

Münih’teki NSU dava sürecini yakından takip eden ve tutanaklarla belgeleyen NSU-Watch örgütü mahkemeye ağır suçlamalar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir