Cumartesi , 23 Mart 2019
Home » Arşiv » İnci Hakbilen Moda ve Sanat Evi açıldı

İnci Hakbilen Moda ve Sanat Evi açıldı

Güncel / Hamburg

Hamburg‘da yaşayan moda tasarımcısı İnci Hakbilen, Hamburg‘un Schulterblatt semtinde „İnci“ Moda ve Sanat Evini açtı.Mezopotamya renklerini ve Anadolu‘nun her yöresinin kıyafetlerini Hamburg‘a taşıyan Modacı İnci Hakbilen’in, ”İnci Moda evi’‘nin açılışına çok sayıda davetli katıldı.

Gazi Üniversitesi Kız Sanat Yüksekokulu mezunu olan ve 30 yıldır tasarımcılıkla uğraşan İnci Hakbilen, moda evinde daha çok Mezopotamya renklerine ağırlık vereceğini ve Anadolu‘nun her yöresinin kıyafetlerini müşterilerinin beğenisine sunacağını belirtti. Hakbilen, „Mezopotamya bir mozaik. Kültürlerin birleştiği bir yer. Bu kültürü yurt dışında da tanıtmak ve yaşamak gerekir.

Alman müşterilerim, Mezopotamya hakkında Türk müşterilerimden daha çok bilgi sahibi. Dünya modası ile Mezopotamya modasını birleştirmeye çalışıyorum“ diye konuştu. Açılış kapsamında ayrıca, fotoğraf sanatçısı Ayşe Kazcı‘nın Küba ile ilgili resim ve fotoğrafl arı sergilendi.

About Mustafa Akpolat

Mustafa Akpolat

Check Also

NSU-Watch: Mahkeme kararı Neonazilere çıkarılmış davettir

Münih’teki NSU dava sürecini yakından takip eden ve tutanaklarla belgeleyen NSU-Watch örgütü mahkemeye ağır suçlamalar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir