Perşembe , 14 Aralık 2017
Home » Haber » HDP’nin Meclisteki ‘son grup toplantısı’ gerçekleştirildi

HDP’nin Meclisteki ‘son grup toplantısı’ gerçekleştirildi

Halkların Demokratik Partisi (HDP) milletvekillerinin tutuklanmasının ardından HDP’nin meclisteki ‘son grup toplantısı’ yapıldı.

AKP/Saray rejiminin ‘İleri Faşizmi ilanı’ anlamına gelen, aralarında eş başkanlar Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’ın da bulunduğu Halkların Demokratik Partisi (HDP) milletvekillerinin tutuklanmasının ardından HDP’nin Meclis’teki ‘son grup toplantısı’ yapıldı.

TMMOB, TTB, KESK, EMEP, ÖDP ve HTKP temcilcilerinin de aralarında bulunduğu birçok siyasi parti ve demokratik kitle örgütünün de katılımıyla toplanan HDP meclis grup toplantısının, yoğun bir katılımla gerçekleştirildiği bildirildi.

Grup toplatısına katılan kalabalığın “HDP halktır, halk burada”, “Kurtuluş yok tek başına, ya hep beraber ya hiçbirimiz” ve “Hırsız, katil, Erdoğan” sloganları attığı aktarıldı.

Toplanıtıda tutuklu eşbaşkanlar Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’ın cezaevinden yolladıkları mesajlar okundu. Yüksekdağ ve Demirtaş’ın konuşmalarından kesitler yayınlandı. Sinevizyon, Demirtaş’ın ‘seni başkan yaptırmayacağız’ sözüyle bitti.  (İleri Haber)

About Editör .

Editör .

Check Also

Reza Zarrab hâkim karşısında: Zafer Çağlayan’a 45-50 milyon Euro, 7 milyon dolar ve 2,4 milyon TL rüşvet verdim

“Egemen Bağış’tan yardım aldım!” ABD’nin İran’a yönelik ambargosunu deldiği iddiasıyla tutuklanan Türkiye ve İran vatandaşı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir