Perşembe , 22 Ağustos 2019
Home » Haber » HDP’liler Salonu Terketti

HDP’liler Salonu Terketti

darbe-komisyonunda-kisanak-hdp12

Darbe Girişimini Araştırmak için kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, bugünkü oturumuna HDP’liler Kışanak ile ilgili söz almak istedi. Komisyon başkanı AKP’li Petek söz vermeyince HDP’liler salonu terk etti.

Darbe Girişimini Araştırmak için kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, bugünkü oturumunda komisyon üyesi HDP’li Mithat Sancar, Kışanak ile ilgili konuşmak için söz istedi. Başkan Reşat Petek ise gündem dışında söz vermenin usul dışı olduğunu söyledi. Bunun üzerine tepki gösteren HDP’liler Petek’i protesto etti. HDP’liler, “Siz talimat verdiniz. Bu komisyon talimat verdi. Bir belediye başkanı buradan çıkınca gözaltına alındı. Bu komisyon darbeleri araştırmak için değil meşrulaştırmak için kullanılıyor. Meclise darbe yapıyorsunuz. Siz darbecisiniz”  dedi.

Petek ise “Hukuk, iç tüzük çerçevesinde komisyonu çalıştırıyorum. Başkandan izinsiz bir milletvekilinin açıklama yapma hakkı yoktur” karşılığını verirken, “Şov yapıyorsunuz” dedi. HDP’liler ise “Şov yapan sizsiniz” karşılığını verdi. HDP’lilerin söz isteme talebine CHP’li üyelerden de destek geldi. CHP’li üye Sezgin Tanrıkulu, Petek’e, “Siz komisyon başkanısınız sınıf başkanı değilsiniz” dedi. HDP’liler Petek’in söz vermemesi üzerine komisyon toplantı salonunu terk etti.

Kaynak: DHA

 

About Editör .

Editör .

Check Also

Erdoğan’ın diplomasını şoför onaylatmış

Erdoğan’ın şoförünün vekâletname olmadan bu işlemi gerçekleştirebilmesi ise soru işaretlerine neden oldu. Türkiye Noterler Birliği’nin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir