Salı , 10 Aralık 2019
Home » Arşiv » Hamburg’dan Soma’daki 70 Aileye Yardım Eli

Hamburg’dan Soma’daki 70 Aileye Yardım Eli

Hamburg’da faaliyet gösteren spor dernekleri ve bir grup işadamı öncülüğünde başlatılan ”Hamburg’dan Soma’ya uzanan eller” komitesinin düzenlediği yardım kampanyasında, şu ana kadar 39 bin 451 Euro toplandıği belirtildi.

Hamburg'dan Soma'daki 70 Aileye Yardım Eli

Mustafa Akpolat
21 Mayıs günü Hamburg’da faaliyet gösteren spor dernekleri ve klüpleri biraraya gelerek, Soma’da maden ocağında hayatlarını kaybedenlerin yakınlarına yönelik maddi yardım kampanyası başlattı. Hamburglu işadamlarının önayak olduğu toplantıda yarım saat içinde 20 bin euro toplanarak bir ilke imza atılmıştı.

39.451 EURO YARDIM TOPLANDI

Çarşama günü Gol lounge de düzenlenen basın toplantısına katılan Komitee görevlileri, bugüne kadar toplanan parayı 19 Haziran Perşembe günü, Komiteyi temsilen 3 kişi Soma’ya giderek yaklaşık 70 Aileye 1500’er TL tutarında yardımda bulunacaklarını açıkladılar. Kampanyanın devam edeceğinide belirten Komite sözcüleri, ileriki süeçte yardım amaçlı başka faaliyetlerde gündeme gelebileceği yönünde görüş belirtildi.

About Editör .

Editör .

Check Also

Kassel Bölge Valisi Walter Lübcke’nin katili ırkçı terörist yakalandı

Almanya’da Federal Başsavcılık, Kassel Bölge Valisi Walter Lübcke’nin, aşırı sağcı Stephen E. tarafından öldürüldüğünü açıkladı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir