Salı , 10 Aralık 2019
Home » Arşiv » Hamburg’da Toplanan Yardımlar Soma’ya Ulaşmaya Başladı

Hamburg’da Toplanan Yardımlar Soma’ya Ulaşmaya Başladı

Hamburg`daki spor derneklerinin önderliğinde bir araya gelen sivil toplum kuruluşları tarafından Soma’daki felaketzedelere destek amaçlı başlattığı kampanyada toplanan paralar, ihtiyaç sahibi ailelere ulaşmaya başladı.

Hamburg'da Toplanan Yardımlar Soma'ya Ulaşmaya Başladı

SOMA / Manisa – Hamburglu spor derneklerinin başı çektiği ve Soma`daki maden faciasında yaşamını yitiren ailelere katkıda bulunmak amacıyla toplanan paralar Soma`ya ulaştı. Soma’daki maden faciası sonrası kurulan“Hamburg’dan Soma’ya Uzanan Eller Komitesi”ni temsilen Soma`ya gönderilen İnter Hamburg Spor Kulübü Başkanı Mehmet Geyik, Hamburg Türk Basın Birliği (HTBB) Başkanı Erdal Altuntaş ve Galatasaray Hamburg Derneği yöneticisi Murat Cinkaya şimdiye kadar Soma için toplanan 39 bin 451 Avro yardımı mağdur ailelere ulaştırmaya başladılar.

Soma Kaymakamı M. Bahattin Atçı`yı makamında ziyaret eden heyet, Soma`daki maden faciasında yaşamını kaybeden 301 ailenin adreslerini ve isimlerini alarak tespit ettikleri belli köylerdeki ailelere ulaşmaya başladılar. Komite sözcüsü Mehmet Geyik tarafından yapılan açıklamada “İlk etapta 100 aileye ulaşarak 1000`er TL`lik nakit parayı bizzat elden getirerek ölen kişilerin eşlerine vermeye başladık. Bize güvenerek bu görevi veren Hamburglular için hassas ve zorlu bir çalışma yaparak tüm paraları bizzat kendimiz dağıtıyoruz” dedi. Hamburg`dan gelen heyete Soma Kaymakamlığı, beldiye başkanlığı ve faciadan sonra kurulan kurumlar da büyük destek vererek muhtaç olan ailelere giden kişilere bizzat rehberlik yaparak destek veriyorlar.

About Editör .

Editör .

Check Also

Kassel Bölge Valisi Walter Lübcke’nin katili ırkçı terörist yakalandı

Almanya’da Federal Başsavcılık, Kassel Bölge Valisi Walter Lübcke’nin, aşırı sağcı Stephen E. tarafından öldürüldüğünü açıkladı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir