Pazar , 17 Kasım 2019
Home » Haber » Hamburg’da, Tahir Elçi’nin katledilmesi protesto edildi

Hamburg’da, Tahir Elçi’nin katledilmesi protesto edildi

Diyarbakır Baro Başkanı Avukat Tahir Elçi’nin bugün Diyarbakır’da katledilmesi, Hamburg’da düzenlenen bir yürüyüşle protesto edildi.

Tahir Elci_1_HH

Güncel / Haber Merkezi

Diyarbakır Baro Başkan Avukat Tahir Elçi‘nin Diyarbakır’ın merkez Sur İlçesi Balıkçılarbaşı bölgesinde  yaptığı bir basın açıklaması sonrası uğradığı silahlı saldırı sonucu  katledilmesi, Hamburg Sternschanze tren istasyon meydanında başlayan bir yürüyüşle protesto edildi. Hamburg Demokratik Güçbirliğ Platformu bileşenleri tarafından düzenlenen yürüyüşte, yapılan konuşmalarda, 7 Haziran seçimleri sonrası Türkiye’de yaşanan katliam ve cinayetlerin Saray Gladyosu tarafından düzenlendiği ifade edildi.

Tahir Elci_2_HH

Yürüyüşte, Tahir Elçi’nin fotografı taşınarak ”Katil devlet hesap verecek” Katil Erdoğan” ,”Yaşasın uluslararası dayanışma” sloganları ile yürüyen kitle, ”Tahir Elçi’nin katili AB ve Merkel’in dostu Erdoğandır” ”Tahir Elçi unutulmayacak” şeklinde Türkçe, Kürtçe ve Almanca taşınan pankartlarla,  Elçi’in  katledilmesi lanetlenerek protesto edildi.

About Mustafa Akpolat

Mustafa Akpolat

Check Also

NSU-Watch: Mahkeme kararı Neonazilere çıkarılmış davettir

Münih’teki NSU dava sürecini yakından takip eden ve tutanaklarla belgeleyen NSU-Watch örgütü mahkemeye ağır suçlamalar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir