Salı , 20 Ağustos 2019
Home » Haber » Hamburg’da ”Haydı Horon’a” adı ile Karadeniz Yayla Şenliği yapıldı

Hamburg’da ”Haydı Horon’a” adı ile Karadeniz Yayla Şenliği yapıldı

Hamburg’da ”Haydı Horon’a” adı ile Karadeniz Yayla Şenliği yapıldı

k1

Şenliğe, Hamburg’da faaliyet yürüten spor, taraftar dernekleri ve sivil toplum kuruluşu başkan ve yöneticileride katılarak dayanışmada bulundular.
Mustafa Akpolat

Hamburg’da her yıl geleneksel olarak yapılan ”Karadeniz Yayla Şenlikleri”, bu yıl 13. kez gerçekleşirildi.
Hamburg ve Çevresi Trabzonlular ve Trabzonspor Taraftarları Derneği e.V. tarafından , ”Haydı Horon’a” adı ile düzenlenen 13. Karadeniz Yayla Şenlikleri kemence eşliğinde horanla başladı ve Horonla bitti.

k2
30 ve 31 Mayıs tarihinden, Hamburg,  FC Türkiye Kulübünün Georg – Wilhelm-Str. 6 adresinde bulunan Futbol sahasında gerçekleşen etkinliğin ilk günü havanın yağışlı olması nedeniyle programın yoğunluğu, pazar günü gerçekleşti.

k9

Yoğun ilginin gösterildiği şenlikte, Aydın Akyol, Kenan Yılmaz ve Serdar Bıyıklı’ın müzikleri ve kemenceleri eşliğinde yüzlerce Karadenizli Horon teperek coştular. Şenlikte Karadeniz bölgesine has yemek ve Akçaabat Köfteside misafirlere ikram edildi.

k5
Hamburg ve Çevresi Trabzonlular ve Trabzonspor Taraftarları Derneği Başkanı İlhan Yılmaz, 13.üncüsü düzenlenen Yayla şenliklere gösterilen ilgi ve destekten dolayı emeği gecen ve katılan herkese teşekkür etti. Başkan İlhan Yılmaz, 12. ayda bir gece düzenleyeceklerini, Türkiye ve Avrupa’dan sanatcı ve misafirlerin bu etkinlikte yer alacaklarını belirti.

k6

k8

About Mustafa Akpolat

Mustafa Akpolat

Check Also

NSU-Watch: Mahkeme kararı Neonazilere çıkarılmış davettir

Münih’teki NSU dava sürecini yakından takip eden ve tutanaklarla belgeleyen NSU-Watch örgütü mahkemeye ağır suçlamalar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir