Perşembe , 18 Ocak 2018
Home » Haber » Hamburg Korsan Partisi genel kurulunu gerçekleştirdi

Hamburg Korsan Partisi genel kurulunu gerçekleştirdi

Hamburg Korsan Partisi Eyalet örgütü gerçekleştirdiği olağan genel kurulu ile yeni yönetimi belirledi.

Korsan Parti Hamburg

Güncel / Hamburg
5 Aralık Cumartesi günü Eidelstedt Bürgerhaus’da gerçekleştirilen genel kurulda Thomas Michel Hamburg Eyaleti Korsan Parti Başkanı olarak seçildi.
Hamburg’un iki Belediye meclisinde 2’şer milletvekili ile temsil edilen Hamburg Korsan partisi, genel kurulda Eyalet Programına, Mültecilerin insanı koşullarda yaşayabileceği kalıcı konutlarda barınma ve yaşama dahil olabilmenin koşullarının yaratılması yönünden sunulan dilekçe oy birliği ile kabul edildi. Genel kurulda ayrıca, ”Daha Fazla Demokrası” gibi Halk insiyatiflerinin desteklenmesi ve Eyalet ile ilgili alınan kararlarda halkın daha etkin söz ve karar hakkının ve referandum hakkının desteklenerek savunulmasıda kabul edildi. Verilen diğer bir dilekçe ile Hamburg Korsanlar, Eyaletin seçim sistemi ile ilgili olarak, yürürlükteki seçim yasasında bazı iyileştirme ve temsil hakkının daha iyi gerçekleşmesi için bazı değişiklikler için verilen dilekçeler oy birliği ile kabul edilerek programlarına dahil ettiler.
Yapılan seçimler sonrası Başkanlığa Thomas Michel seçilirken, başkan yardımcılığına Martin Schütz, Muhasebe, Gisela Schröder ve yönetim kurulu üyeliklerinde Ralf Pichler, Timo Werre, Friedo Michnia, seçildiler
Denetleme Kurulu üyeliklerinede Rick Nikschik ve Mustafa Akpolat tekrar seçildiler

About Mustafa Akpolat

Mustafa Akpolat

Check Also

ABD’de bir kez daha polis şiddetine protesto

Amerika Birleşik Devletleri’nde Anthony Lamar Smith adlı 24 yaşındaki siyahi genci vuran polis memurunun aklanmasının …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir