Pazartesi , 21 Ocak 2019
Home » Haber » Hamburg Havalimanı Bilinmeyen Madde Alarmı Sonrası Kapatıldı

Hamburg Havalimanı Bilinmeyen Madde Alarmı Sonrası Kapatıldı

Haber güncellendi…

Hamburg havalimanında bilinmeyen bir madde sebebiyle 50 kişinin solunum sıkıntısı ve gözlerinde yanma şikayetinde bulunduğu bildirildi. Yüzlerce kişi tahliye edildi. Hamburg Havalimanı’nda havalandırma sisteminden yayıldığı tahmin edilen bilinmeyen bir madde sebebiyle 50 kişinin yaralandığı ve yüzlerce yolcunun tahliye edildiği bildirildi.

Associated Press’in haberine göre 50 kişi solunum problemleri ve gözlerinde yanma şikayetinde bulundu. İtfaiye ekiplerinin, söz konusu 50 kişiyi inceleyerek hastaneye kaldırılması gerekip gerekmediğini tespit etmeye çalıştığı aktarıldı.

Öte yandan tahliye edilen kişilerin ise terminallerin dışında, sıfırın altında hava sıcaklığında beklemek zorunda kaldığı belirtildi.

Reuters’ın haberine göre havalimanı sözcüsü olayın ardından havalimanının kapatıldığını açıkladı.

İşte olay yerinden ilk görüntüler…

Son Dakika – Ayrıntılar Hazırlanıyor..

Almanya saatiyle 12:32’de tamamen kapatılan ve yaklaşık bir saat kapalı kalan havaalanı yeniden uçuşlara açıldı. Alarm durumu saat 13:45’te sona erdi.

Olay sırasında kaç uçuş ve yolcunun olumsuz etkilendiği henüz net değil. Hamburg Havaalanı’nda pazar günü toplam 334 kalkış ve iniş planlanmıştı.

About Ebru Özdemir

Ebru Özdemir

Check Also

ŞİMDİ UMUTLARIMI BİRİKTİRDİĞİM YERDESİN HAMBURG…

Sevgili günlük Sen bilmezsin, Hamburg’dan G-20 zirvesi diye bir zırvalık geldi geçti. Zirve öncesi tüm …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir