Salı , 19 Mart 2019
Home » Haber » Fransa Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğu ikinci bir emre kadar kapatıldı

Fransa Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğu ikinci bir emre kadar kapatıldı

Fransa’nın İstanbul Başkonsolosu Muriel Domenach, güvenlik nedeniyle İstanbul’daki 14 Temmuz resepsiyonunun iptal edildiğini duyurdu. Ayrıca, Fransa’nın Büyükelçilik ve İstanbul Başkonsolosluğu’nun ikinci bir emre kadar kapalı kalacağı da duyuruldu.

Fransa

Fransa’nın Türkiye’deki misyonlarınca bugün ve yarın akşam düzenlenecek 14 Temmuz “Fransa Milli Günü” kutlamaları güvenlik endişeleri nedeniyle iptal edildi.
Fransa Başkonsolosu Muriel Domenach konuyla ilgili yazılı açıklamasında, “Birbirleriyle uygun düşen bilgiler, Türkiye’deki 14 Temmuz kutlamalarına yönelik ciddi bir tehdit unsurunu ortaya koymaktadır. Bu çerçevede ve önlem amaçlı Türk yetkili mercileri ile irtibat halinde, tıpkı yarın Ankara ve İzmir’de olduğu gibi, bu akşam İstanbul’da yapılacak olan 14 Temmuz kutlamalarını iptal etme kararı almış bulunmaktayız” dedi.

Ankara’daki Fransız büyükelçiliğinden bir yetkili de Fransa Milli Günü kutlama resepsiyonlarının güvenlik endişeleri nedeniyle iptal edildiğini doğruladı.

Davetlilerin cep telefonuna düşen mesaj şöyle:

Konsolosluk kapatıldı

Fransa’nın Büyükelçilik ve İstanbul Başkonsolosluğu’nun ikinci bir emre kadar kapalı kalacağı da duyuruldu.

About Editör .

Editör .

Check Also

Economist: AKP hükümeti yeni düşmanlar yaratmak zorunda

Haftalık The Economist dergisi son sayısında 2013’teki Gezi Parkı protestolarının Türkiye’de yeniden gündeme gelmesine değindi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir