Çarşamba , 23 Ocak 2019
Home » Haber » ‘Erdoğan’a hakaret’te bugün: Akademisyen gözaltına alındı

‘Erdoğan’a hakaret’te bugün: Akademisyen gözaltına alındı

Elazığ Fırat Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Muhasebe ve Vergi Bölümü öğretim görevlisi Tümer Coşkun, sınav sorusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla önce görevden alındı, ardından gözaltına alındı.

Fırat Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Muhasebe ve Vergi Bölümü öğretim görevlisi Tümer Coşkun, Temel Hukuk dersi final sınavında öğrencilere sorduğu bir soruda Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ailesine hakaret ettiği iddiasıyla görevinden uzaklaştırıldı.

Fırat Üniversitesi’nden yapılan yazılı açıklamada, “29.12.2016 tarihinde Üniversitemiz Sosyal Bilimler Meslek Yüksek okulu bünyesinde dört farklı programın Temel Hukuk ortak dersi final sınavında Öğr. Gör. Tümer Coşkun tarafından sorulan sorularda, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan ve ailesine hakaret içerikli ifadeler kullandığı iddiasıyla, sınav iptal edilmiş ve ilgili şahıs hakkında 2547 sayılı kanunun 53. Maddesi kapsamında soruşturma açılarak görevinden uzaklaştırılmasına karar verilmiştir” denildi.  (Birgün)

About Editör .

Editör .

Check Also

Üniversite öğrencisi ‘Erdoğan’a hakaret’ten tutuklandı

Trabzon’da sosyal medya üzerinden AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği ve terör örgütü propagandası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir