Cumartesi , 23 Haziran 2018
Home » Haber » DTK operasyonu: HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk gözaltına alındı

DTK operasyonu: HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk gözaltına alındı

HDP Eş Genel Yardımcısı ve Van Milletvekili Aysel Tuğluk, DBP Eş Genel Başkan Yardımcısı Seydi Fırat sabah saatlerinde evlerine yapılan baskınlar sonucu gözaltına alındı

aysel_tugluk

Kürt hareketine yönelik operasyonların son adresi Demokratik Toplum Kongresi (DTK) oldu. DTK’nin Diyarbakır Ofis’te bulunan eski binasına polis baskını gerçekleşirken; bir dönem DTK’de siyaset yürüten isimler de birer birer gözaltına alınmaya başlandı.

Bir dönem DTK Eş Başkanlığı görevini de yürüten HDP Hukuk ve İnsan Haklarından Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı ve Van Milletvekili Aysel Tuğluk, sabah saatlerinde evine yapılan polis baskını sonucunda gözaltına alındı.

HDP Genel Merkezi’nden yapılan açıklamada Tuğluk’un eş genel başkanlığın yanı sıra tutuklu vekillerin avukatı olduğu da hatırlatıldı.

https://twitter.com/HDPgenelmerkezi/status/813264627534622720/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw

Yine soruşturma kapsamında DBP Eş Genel Başkan Yardımcısı Seydi Fırat ve DTK eski divan üyesi Edip Yaşar da evlerine yapılan baskınlarla gözaltına alındı.

Sendika.Org

About Editör .

Editör .

Check Also

HDP’de isimler belli olmaya başladı: Ahmet Şık da aday

HDP’nin milletvekili adayları arasında dikkat çekici isimler yer alıyor. Seçime sayılı günler kala partilerin milletvekili …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir