Salı , 19 Mart 2019
Home » Haber » Cüneyt Arkın’dan ‘Yılmaz Güney’ itirafı: Bana yakışmazdı

Cüneyt Arkın’dan ‘Yılmaz Güney’ itirafı: Bana yakışmazdı

Cüneyt Arkın, 1972’de kendisine teklif edilen ve reddettiği Altın Koza’ya ilişkin “O ödül Yılmaz’ın hakkıydı. O ödül bana yakışır mıydı? Yakışmazdı” dedi.

[Haber görseli]

NTV’de “Yüz Yüze”de Simge Fıstıkoğlu’na konuk olan Cüneyt Arkın, 1972’de Yılmaz Güney’e siyasi nedenlerle verilmeyen “Altın Koza” ödülünü, kendisine teklif edildiğinde neden reddettiğini de açıkladı.

“O ödül Yılmaz’ın hakkıydı. Şimdi Yılmaz bunu bilirken, aklı başında herkes bunu bilirken, o ödül bana yakışır mıydı? Yakışmazdı. Ben bütün filmlerimde kahramanları canlandırdım. Haksızlığa karşı geldim. Kendime hep şunu sordum. Hayatta da böyle miyim? Filmlerde kahraman olmak, adil olmak, kötünün karşısında olmak çok kolay ama hayatta olabiliyor musun? Ben hep o hesabı yapmışımdır. O ödül, resmen Yılmaz’ın hakkıydı. Yılmaz Güney çok önemli bir insandı. Çok önemli bir sinema adamıydı. Hak ettiği itibarı ona halk iade etti. Türkiye’de halk, sanatçıya gerçek değerini her zaman vermiştir.”  (Cumhuriyet)

About Editör .

Editör .

Check Also

Economist: AKP hükümeti yeni düşmanlar yaratmak zorunda

Haftalık The Economist dergisi son sayısında 2013’teki Gezi Parkı protestolarının Türkiye’de yeniden gündeme gelmesine değindi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir