Perşembe , 12 Aralık 2019
Home » Haber » CHP’de “yolsuzluk” kavgası

CHP’de “yolsuzluk” kavgası

CHP’nin Berlin Birlik Başkanlığı’na daha önce adı “yolsuzluk” iddialarıyla gündeme gelen Kenan Kolat’ın seçilmesi tartışmalara yol açtı.

chpde-yolsuzluk-kavgasi

CHP’nin Berlin Birlik Başkanlığı’na daha önce adı “yolsuzluk” iddialarıyla gündeme gelen Kenan Kolat’ın seçilmesi tartışmalara yol açtı.

Kenan Kolat’ın ismi, bir süre önce uzun yıllar Başkanlığını yaptığı Almanya Türk Toplumu (TGD) hesabından “özel harcamaları için para çektiği” iddialarıyla gündeme gelmişti.

Adı “yolsuzluk” suçlamalarına karışan Kolat’ın CHP’nin Berlin Birliği başına getirilmesi, hem bazı üyeler arasında hem de CHP’nin bazı Eyalet Birliklerinde tartışmalara neden olduğu belirtildi.

Yeni Posta sitesinden Işın Toymaz’ın haberine göre, CHP’nin Almanya teşkilatlarında rahatsızlıklara neden olan seçimden sonra, adının açıklanmasını istemeyen bazı CHP üst düzey yöneticileri ve birçok üyesi Kenan Kolat rahatsızlığının gelecek günlerde daha da tırmanabileceğini ima etti.

Odatv.com

About Editör .

Editör .

Check Also

Kassel Bölge Valisi Walter Lübcke’nin katili ırkçı terörist yakalandı

Almanya’da Federal Başsavcılık, Kassel Bölge Valisi Walter Lübcke’nin, aşırı sağcı Stephen E. tarafından öldürüldüğünü açıkladı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir