Cumartesi , 14 Aralık 2019
Home » Arşiv » CHP Avrupa Örgütü Kılıçdaroğlu’na Saldırıyı Kınadı

CHP Avrupa Örgütü Kılıçdaroğlu’na Saldırıyı Kınadı

CHP Avrupa örgütü, Genel Baskan Kemal Kılıçdaroğlu’na bugün TBMM”de yapılan yumruklu saldırıyı kınadı. Yurtdışı Temsilcilikleri adına Almanya Başkanı Turabi Yıldız yazılı açıklamada bulundu:

CHP Avrupa örgütü, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na bugün TBMM”de yapilan yumruklu saldırıyı kınadı. Yurtdışı Temsilcilikleri  adına Almanya Başkanı Turabi Yıldız yazılı açıklamada bulundu: Yıldız, “Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı’na üstelik de TBMM çatısı altında gerçekleşen saldırının öyle basit bir saldırı olmadığı inancındayız. Cumhuriyeti kuran, Türkiye Cumhuriyeti devletinin temellerini atan bir partinin, sürekli barış ve kardeşlik mesajları veren genel başkanına yapılmış bu saldırının “maksatlı” olduğuna inanıyoruz.

CHP Avrupa Örgütü Kılıçdaroğlu'na Saldırıyı Kınadı

Kimden, hangi gruptan ya da hangi siyasi görüşten gelirse gelsin, her türlü saldırıya karşı direnecek güce sahibiz. Partimizin ilkeleri doğrultusunda, dürüst siyasetten milim geri adım atmadan çalışmaya, Genel Başkanımızın arkasında durmaya devam edeceğiz. Bu çirkin saldırının zamanlaması ve yeri çok manidardır.

Mecliste, güvenlik zaafiyetinin olduğu bir yeri saldırganın biliyor olması, herkesin gözü önünde, yakın korumalarının yanında böyle bir saldırıya cesaret edebilmesi de manidardır. Tüm bu olaylar ve ilk ifadesinden sonra “Ben Alperen Ocakları’na giderdim” demesi, CHP ile diğer bazı grupları da karşı karşıya getirme politikasıdır. O yumruk tüm CHP’ye atılmıştır. O yumruk Cumhuriyet’e atılmıştır.

Adaletin bir an önce hesabını sormasını ve bir psikopata o yumruğu attıranı bulmasını bekliyoruz.

CHP camiası bir değil, bin yumrukla yıkılmayacak güçtedir. Hırsızlıkları, yolsuzlukları ve her türlü kirli siyaseti haykırmaya devam edeceğiz. Tüm Avrupalı örgüt  olarak dün de Genel Baskanimizin arkasında olduk, yarın da arkasında olacağız. Hain saldırıyı şiddetle kınıyoruz” dedi.

About Mustafa Akpolat

Mustafa Akpolat

Check Also

Chemnitz’te binlerce Nazi yürüdü. Karşı gösterilerin düzenlendiği kentte çıkan olaylarda yaralananlar oldu.

Almanya’nın doğusundaki Chemnitz’te bir Alman’ın öldürülmesi sonrası başlayan ırkçı gösteriler devam etti. Sol gruplar tarafından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir