Perşembe , 12 Aralık 2019
Home » Haber » Brüksel’de referandum gerginliği

Brüksel’de referandum gerginliği

Brüksel’deki Türk Büyükelçiliği yakınlarında referandum nedeniyle karşıt görüşlere sahip vatandaşlar arasında arbede yaşandı. Çıkan kavgada 4 kişinin yaralandığı bildirildi.

Belçika’nın başkenti Brüksel’de 16 Nisan referandumu için oy verme işlemleri sırasında karşıt görüşlü Türk vatandaşları arasında arbede yaşandığı bildirildi.  Brüksel Başkonsolosluğu yakınlarında yaşanan ve referanduma ilişkin karşıt görüşler sebebiyle çıktığı belirtilen kavgada yaralananlar olduğu ve dört kişinin hastaneye kaldırıldığı kaydedildi.   Arbede sonrası Konsolosluk binası yakınlarında toplanan bir grup Türk yaşananlara tepki gösterdi. Güvenlik önlemleri alan Belçika polisi de karşıt görüşlü grupların karşı karşıya gelmesini engelledi.

Başkonsolosluktan yazılı açıklamaKavganın ardından Başkonsolosluktan yapılan açıklamada ‘’oy verme işlemleri devam ederken yaşanan arbede nedeniyle duyulan üzüntü” dile getirildi. Yazılı açıklamada, “AKP, MHP, CHP ve HDP parti temsilcilerinin de yaralananlara acil şifalar diledikleri ve yaralı vatandaşlara ziyarette bulunulacağı” ifade edildi.

Belçika polisinin olayla ilgili soruşturma başlattığı bildirildi.

Kaynak:  Deutsche Welle Türkçe

About Editör .

Editör .

Check Also

Kassel Bölge Valisi Walter Lübcke’nin katili ırkçı terörist yakalandı

Almanya’da Federal Başsavcılık, Kassel Bölge Valisi Walter Lübcke’nin, aşırı sağcı Stephen E. tarafından öldürüldüğünü açıkladı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir