Pazartesi , 21 Ekim 2019
Home » Haber » Berlin Eyalet Seçimlerine Doğru…

Berlin Eyalet Seçimlerine Doğru…

18 Eylül 2016 tarihinde Berlin’de gerçekleşecek olan Berlin Eyalet seçimleri öncesinde Berlin-Brandenburg Türkiye Toplumu (TBB) Berlin Eyalet Meclisi‘ndeki tüm partilerle görüşmeler yapıyor. Şu ana kadar Sol Parti ve Korsan Partisi ile bir araya gelen TBB, katılım ve göç politikası ile ilgili görüşlerini ve taleplerini dile getirdi.

Korsanlar Partisi

Ayşe Demir (TBB), Martin Delius (Berlin Eyalet Parlamentosu Korsan Partisi grup başkanı) ve Fuat Şengül (TBB)

Berlin Katılım ve Uyum Yasası‘nın tam anlamıyla uygulanması ve geliştirilmesi, okullarda ve poliste ayrımcılığa uğrayan insanların başvuracağı bağımsız şikayet mekanizmaların oluşturulması, Ayrımcılığa Karşı Eyalet Yasası çıkartılması taleplerden bazıları.

Resim 1 Sol Parti

Soldan sağa: Sol Partiden Udo Wolf, Elke Breitenbach, Klaus Lederer, Ayşe Demir (TBB), Hakan Taş, Katina Schubert, Safter Çınar (TBB)

Berlin meclisinde bulunan diğer partilerin temsilcileriyle de önümüzdeki haftalarda görüşmeler yapılacak. TBB, 2011 Eyalet seçimlerinde olduğu gibi önümüzdeki seçimlerde de partilere katılım ve göç politikaları ile ilgili görüşlerini soracak ve partilerin yanıtlarını da kamuoyuna sunacak.

About Mustafa Akpolat

Mustafa Akpolat

Check Also

NSU-Watch: Mahkeme kararı Neonazilere çıkarılmış davettir

Münih’teki NSU dava sürecini yakından takip eden ve tutanaklarla belgeleyen NSU-Watch örgütü mahkemeye ağır suçlamalar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir