Perşembe , 12 Aralık 2019
Home » Haber » Avrupa Karabalılar Derneği (AKD) 7.Genel Kurulunu Gerçekleştirdi

Avrupa Karabalılar Derneği (AKD) 7.Genel Kurulunu Gerçekleştirdi

Hamburg’da faaliyet yürüten, Avrupa Karabalılar Derneği, 7. Olağan Genel kurulunu gerçekleştirerek yeni yönetim kurulu üyelerini belirledi.

12 Mart Pazar günü, Hamburg’da faaliyet yürüten ve 233 kayıtlı üyesi olan AKD, Bergedorf Oberer Landweg 10 adresinde bulunan dernek salonunda gerçekleştirdiği genel kurulda, geçmiş yıllardan faaliyetleri yansıtan bir dia gösteriminden, faaliyet raporunun okunması ve Mali raporun aklanmasından sonra, mevcut Yönetim Kurulu, üyelerin faaliyetlere daha fazla katılımı yönünde temennilerinde bulundu.

Av. Mahmut Erdem, Gülay Sözsahibi ve Hıdır Karul‘un divanda yer aldığı genel kurulda, yapılan seçimler sonucu, Metin Kaplan, Akın Arslan, Cemal Arslan, Yılmaz Güneş, Nazik Kaplan, Ikrar Arslan, Veysel Kaplan Yönetim Kurulu üyeliklere seçilirken, Gürsel Güneş ve Nergis Kaplan’da yedek yönetim kurulu üyeliklerine seçildi. Yönetim Kurulu kendi arasında Metin Kaplan‘ın dernek başkanlığına karar verdiği genel kurul’da ”Hayır” kampanyası çerçevesindeki faaliyetlere katılımın devam edeceği vurgusunda bulunuldu.

Yozgat / Sorgun ilçesine bağlı Avrupa’da yaşayan   Karabalıların  2007 yılında kurduğu  dernek, değişik sosyal, kültürel ve siyasal alanlarda yürüttüğü faaliyetlerin, gelecek dönemde de devam edeceği belirtildi. Her yıl düzenlenen ”Yaz Çocuk Festivali”, Bergedorf şehir festivali katılımı ve halen devam eden ”HAYIR” kampanyası çerçevesinde, Hamburg ve çevresinde bulunan demokratik kitle örgütleri ile ortak faaliyetlerinde devam edeceği belirtildi. Dernek yönetim kurulu üyesi Akın Arslan, ”Önümüzdeki süreçte köyümüzde bir festival yapmayı düşünüyoruz, ayrıca yaşadığımız ülkelerdeki sosyal, toplumsal konular ile ilgili faaliyetlerimiz devam edecektir” dedi. 

Güncel /Hamburg

 

 

 

 

 

 

AKD 7.Genel Kurul sonucunda seçilen  yönetim kurulu üyeleri

About Mustafa Akpolat

Mustafa Akpolat

Check Also

NSU-Watch: Mahkeme kararı Neonazilere çıkarılmış davettir

Münih’teki NSU dava sürecini yakından takip eden ve tutanaklarla belgeleyen NSU-Watch örgütü mahkemeye ağır suçlamalar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir