Cumartesi , 24 Ağustos 2019
Home » Haber » Almanya’da “Osmanen Germania Rocker Grubu”na polis baskını

Almanya’da “Osmanen Germania Rocker Grubu”na polis baskını

Almanya’da bir “suç örgütü” olarak adlandırılan ve çoğunluğunu Türk kökenli göçmenlerin oluşturduğu “Osmanen Germania Rocker Kulübü”ne polisler baskın düzenledi.

osmanen1

Suheyla Kaplan

Almanya’da bir “suç örgütü” olarak adlandırılan ve çoğunluğunu Türk kökenli göçmenlerin oluşturduğu “Osmanen Germania Rocker Kulübü”ne polisler baskın düzenledi.

Bugün akşam saatlerinde Almanya’nın Essen, Dienslaken, Duesseldorf, Solingen ve Kerpen kentlerinde “Osmanen Rocker Kulübü”ne ait olduğu tahmin edilen dernekler, kulüpler ve şahsi ikamet adreslerine, özel komando birlikleri tarafından eş zamanlı baskın düzenlendi. Baskınlarda yedi zanlı  gözaltına alındı.

Kuzey Ren Vestfalya eyaleti emniyeti “Osmanen Rocker Kulübü” hakkında yürütülen bir soruşturma kapsamında zanlıların yakalandığı bildirildi. Alman polisi konu ile ilgili soruşturma başlatıldığı için ayrıntılı bilgi vermedi.

Alman İçişleri Bakanlığı bir süre önce kulüp üyelerinin birçoğunun poliste sabıkası bulunduğunu belirtmişti.

Almanya’da bir “suç örgütü” olarak adlandırılan ve çoğunluğunu Türkiye kökenli göçmenlerin oluşturduğu “Osmanen Germania Boks Kulübü”nün faaliyetlerinin Alman güvenlik birimleri tarafından gözetleniyordu.

Alman  Frankfurter Allgemeine Zeitung haberine göre 2015 yılı Nisan ayında kurulduğu açıklanan grubun, şimdiden 700 üyeye ulaştığı ve en az 20 bölgede örgütlü olduğu bildirildi. İçlerinde Rus, Arnavut kökenli gençlerin de bulunduğu bu grubun yasadışı ticari faaliyetlerde kendi payını güvence altına almak için örgütlendikleri iddia ediliyor.

FAZ’ın haberine göre, grubun üyelerinin önemli bir bölümünün suç dosyaları bulunduğu, özellikle de uyuşturucu işiyle derin bağları olduğu öne sürüldü.

About Editör .

Editör .

Check Also

Erdoğan’ın diplomasını şoför onaylatmış

Erdoğan’ın şoförünün vekâletname olmadan bu işlemi gerçekleştirebilmesi ise soru işaretlerine neden oldu. Türkiye Noterler Birliği’nin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir