Salı , 20 Ağustos 2019
Home » Arşiv » Almanya’da IŞİD Katliamları Protesto Edildi

Almanya’da IŞİD Katliamları Protesto Edildi

Irak Şam İslam Devletinin (IŞ) İD örgütünün, Irakta Yezidilere karşı gerçekleştirdiği saldırılar, Almanya’da yaşayan Yezidiler ve Kürtler tarafından protesto edildi. Berlin ve Hamburg’da (IŞ)İD’in Yezidiler’e soykırım uyguladığı belirtildi.
Hamburg’da  Demokratik Güç Birliği Platformu öncülüğünde gerçekleştirilen gösteride kitle merkezi tren istasyonundan Hamburg eyalet meclisine doğru kortejler eşliğinde yürüyerek, slogan attı.

‚Katil Türkiye’, ’ IŞİD Saldırıyor, Türkiye Destekliyor’, Kobane (IŞ)ID’e Mezar Olacak’ ‚Yaşasın Uluslararası Dayanışma’ sloganları atılan gösteride Abdullah Öcalan posterleri de yer aldı. Gösteride ayrıca Steindamm meydanında( IŞ) İD’i simgesi olan siyah bayrak ateşe verildi ve (IŞ) İD aleyhine sloganlar atıldı.
Burada bir konuşma yapan Sol Parti Hamburg Milletvekili Cansu Özdemir Ortadoğuda Yezidilerin güvenlik ve özgürlük içinde yaşayabilmesi için gerekli koşulların oluşturulması gerektiğine işaret ederek (IŞ) İD terör örgütüne karşı ortak mücadele edilmesi gerektiğini söyledi. Kadın ve gençlerin ön saflarda yer aldığı protesto eylemi olaysız sona erdi.

Süheyla Kaplan

About Editör .

Editör .

Check Also

Erdoğan’ın diplomasını şoför onaylatmış

Erdoğan’ın şoförünün vekâletname olmadan bu işlemi gerçekleştirebilmesi ise soru işaretlerine neden oldu. Türkiye Noterler Birliği’nin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir